Auto Vojáček s.r.o. » Rady a doporučení
 • Demo Image

  Autoservis

  Autoservis pro všechny typy vozů. Jistota díky náhradním dílům v kvalitě originálu za výhodné ceny.
  Zobrazit více informací

 • Demo Image

  Ruční mytí

  Kompletní čištění zahrnuje vysátí, tepování, vyleštění, oživení, provonění a vyleštění oken automobilu.
  Zobrazit více informací

Rady a doporučení

Povinná zimní výbava

Dle platné české legislativy jsou motoristé povinni v období od 1. listopadu do 30. dubna na    místech označených značkou „Zimní výbava“ pokračovat v jízdě pouze za použití zimních pneumatik. Tento předpis se vztahuje na motorová vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech. U motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech kolech.

Kdy přezout pneumatiky?

Kritériem pro přezutí pneumatik je průměrná denní teplota. Pokud poklesne pod 7oC, doporučujeme vyměnit letní pneumatiky na zimní. Letní pneumatiky jsou vyrobeny z tvrdší směsi než pneumatiky zimní, a proto při této teplotě dochází k výraznému snížení jejich přilnavosti k vozovce. Naopak při teplotách nad 7oje vhodné použít letní pneumatiky neboť nad touto hranicí teplot dochází ke zvýšenému opotřebení zimních pneumatik.

Plnění pneu dusíkem

Z důvodu úspornosti a vynikajících vlastností doporučujeme plnit pneumatiky směsí dusíku.

Opravné spreje

Doporučujeme vybavit Váš vůz opravným sprejem pro aplikaci při poškození pneumatiky. Použití spreje je velmi jednoduché a umožňuje okamžitou jízdu na pneumatice s pláštěm poškozeným propíchnutím nebo proražením. Jednoduše nahustíte směs ze spreje ventilkem do poškozené pneumatiky. Směs se po rozjetí plynule rozprostře v pneumatice a poškození utěsní a vy můžete pokračovat v jízdě.